קליק על תמונה לקבל תמונה בגודל טבעי. ולאחר מכן קליק ימני . העתק. אחר כך קליק בשטח דף , קליק ימני והדבק.

 

 


052-9126181 מענה קולי עד 13:00

052-9706163 מענה אנושי 17:00-20:00

 

 

עוד על חוות דעת משפטית אורולוגית

אורולוגיה הוא תחום ברפואה העוסק באבחון וטיפול במחלות של מערכת השתן ומערכת המין של הגבר.

מערכות אילו כוללות בעיקר את הכליות, שלפוחית השתן, הערמונית, איבר המין והאשכים. מערכת השתן חיונית לתפקוד גופני תקין בעיקר בשל סילוק חומרים רעילים ומזיקים מהגוף (הכליות והמערכת המאספת של השתן וכן שלפוחית השתן שתפקידה אגירת השתן (חומרים רעילים שהכליה סננה) והוצאתו מהגוף.

מערכת המין חיונית בשל תפקידה בפוריות. אדם פורה זקוק לתפקוד תקין של האשכים והערמונית, וזקוק לתפקוד מיני ולמנגנון זקפה תקין.  בנוסף- לאדם בניגוד לרוב היונקים- הפעילות המינית משמשת רוב החיים להנאה ולא רק לפוריות. להנאה זו משמעות רבה- מדובר באחד התפקודים הפיזיולוגיים הבודדים שגורמים להנאה מרובה ולסיפוק רב ומכאן משמעותה הקלינית העליונה וחשיבותה באיכות החיים של הגבר ולא פחות גם של בת הזוג 

 

נוירו- אורולוגיה היא תת-התמחות בתוך המקצוע האורולוגי המתמקדת בתחומים של אי שליטה בשתן והפרעות בתפקוד המיני, שהם בעיקר תחומים הפוגעים באיכות החיים ובתפקוד התקין של חיי היום-יום. לכן המוסד לביטוח לאומי , משרד הבטחון וחברות הביטוח מכירות בפגיעות אילו כפגיעות המזכות את הנפגע באחוזי נכות.    

 

לצערנו, לא פעם מערכת השליטה בשתן נפגעת, תפקודה משתבש, והפרעות במערכת זו עד לאי שליטה בשתן הופכות לבעיה קשה ומבישה, הפוגעת בדימוי העצמי, בביטחון העצמי, ביכולת לשלוט על תפקודי גוף אחרים. הבעיה עלולה לגרום לדיכאון וחרדה, מונעת פעילות חברתית ומשפחתית, פוגעת בחיי המין וגורמת לירידה משמעותית באיכות החיים.

גם פגיעה במערכת המין וירידה בתפקוד המיני- אם בגלל ירידה בחשק ואם בגלל ירידה בתפקוד מנגנון הזקפה- נחשבת לפגיעה קשה באדם וגורמת לירידה משמעותית באיכות החיים ובתפקוד היומיומי.

 

הנויורו- אורולוג מאבחן ומטפל בהפרעות השליטה בשתן ובכל הפגיעות הקשורות לתפקוד המיני –הפרעה במנגנון הזקפה, שפיכה מוקדמת, עקמת של הפין- כולן בעיות שכיחות המצויות גם אצל בריאים, ןקןרןת גם בעקבות תאונות ופגיעות גופניות שונות (פגיעות בעמוד השדרה, באגן) ונלוות למחלות של מערכת העצבים, למחלות מטבוליות כמו סוכרת ויתר לחץ דם ואפילו נגרמות בעקבות טיפול תרופתי קבוע. בשנים האחרונות גם הטיפול בהפרעה בתפקוד המיני של האשה נכנס למעגל הטיפולים של האורולוג.

במידה ותפקוד מנגנונים אילו אינו תקין (שליטה בשתן ותפקוד מיני) , הרי שיש צורך לבצע הערכה של בעייתך ולקבוע גם אבחנה מדוייקת וגם טיפול הולם, וזה בתחום מומחיות של הנוירו-אורולוג.

 

 

במידה ואתה זקוק לייעוץ , להערכה מקצועית או לחוות דעת של נוירו- אורולוג-

אתה מוזמן לפנות ל: 

 

                  פרופ´ מ. אילן גרינולד

                  054-7367979

                  i_gruenwald@rambam.health.gov.il

 

 

 

עוד על חוות דעת משפטית    
צור קשר    
תחומי עיסוק    
תביעות רשלנות רפואית    

 

פרופסור מ. אילן גרינולד

אורולוג מומחה

חוות דעת אורולוגית

 

i_gruenwald@rambam.health.gov.il

מיניסייט זה מקודם על ידי אינטרסקאי © בניית אתרים ופרסום באינטרנט
בניית אתרים