קליק על תמונה לקבל תמונה בגודל טבעי. ולאחר מכן קליק ימני . העתק. אחר כך קליק בשטח דף , קליק ימני והדבק.

                   

                  

052-9126181 מענה קולי עד 13:00

052-9706163 מענה אנושי 17:00-20:00

  

 

תביעות לרשלנות רפואית:

 

לא אחת מביאים בפני תביעות בתחום האורולוגיה שהן תביעות לרשלנות רפואית בניתוח. התובע מרגיש מרומה או נפגע בגלל שמצבו הבריאותי למרות הניתוח – הדרדר, או שאיכות חייו נפגעה בסופו של כל התהליך הניתוחי, שאמור היה לשפר את מצבו.

 

ישנם סיבוכים אורולוגיים ידועים ומוכרים, בעיקר אי שליטה בשתן ו/או הפרעות בתפקוד המיני, שהם כתוצאה ממבחר של ניתוחים אורטופדיים, גינקולוגיים, כירורגיים, נוירו-כירורגיים ואורולוגיים.  מדובר בסיבוכים שעלולים לקרות בגלל הטכניקה, מיקום הניתוח או הגישה הניתוחית ואינם נחשבים כנגרמים מרשלנות המנתח.

 

מאידך, ישנן תוצאות לא מקובלות ולא שגרתיות שיש לבדוק ולחקור לעומק המקצועי הנדרש על מנת להבין אם הנזק נגרם כתוצאה מטכניקה ניתוחית כושלת שאינה הולמת מנתח אחראי, מעיכוב בהגשת הטיפול או בהתערבות הניתוחית, מקרה של גוף זר שנותר לאחר הניתוח, אינדיקציה לא מתאימה לניתוח או טיפול לא הולם לאחר הניתוח- כולן עילה לרשלנות רפואית.  

 

בכל אותם מצבים בהם להערכת התובע התנהגותו של הרופא מבחינת אחריותו ומקצועיותו הייתה מתחת לרמה הסבירה המצופה מרופא מנתח- זו יכולה להיות העילה לתביעת רשלנות.

 

תפקידו של היועץ  הרפואי הנותן את חוות הדעת היא בראש ובראשונה לבדוק אם לתובע יש בכלל עילה לתביעה לרשלנות. לציין שבמידה ומוצא היועץ כי אין עילה לרשלנות – כלומר שהרופא נהג במיומנות ובמידת זהירות סבירה, אין הדבר פוסל הגשת תביעה לנכות שנבעה מהתוצאה הניתוחית. לדוגמא אם חס וחלילה אדם עבר ניתוח אורטופדי ובעקבותיו, מסיבות שונות, נפגע מנגנון השליטה בשתן והוא נאלץ לשאת כל חייו קטטר שתן או לבצע בעצמו קטטריזציה מספר פעמים ביום כדי להתרוקן - הרי שלמרות שהמנתח ביצע את הניתוח על הצד הטוב ביותר, התובע נותר עם נכות משמעותית- ובעבור מצבו  יהיה זכאי לפיצוי כספי.

 

בתביעות משפטיות אורולוגיות גם מתעוררת לא אחת סוגיית ההסכמה המודעת של החולה לניתוח. קיימת השאלה האם התובע קיבל הסבר מלא ומפורט על הניתוח כולל הסיבוכים האפשריים, והאם פורטו בפניו אפשרויות טיפול אחרות וכד´. על היועץ חווה הדעת  לבדוק לעומק האם נמסרו כל הפרטים הנ"ל או שהמנתח  הפר את חובת גילוי הסיבוכים  לחולה.

 

עוד על חוות דעת משפטית    
צור קשר    
תחומי עיסוק    
תביעות רשלנות רפואית    

 

פרופסור מ. אילן גרינולד

אורולוג מומחה

חוות דעת אורולוגית

 

i_gruenwald@rambam.health.gov.il

מיניסייט זה מקודם על ידי אינטרסקאי © בניית אתרים ופרסום באינטרנט
בניית אתרים